Projekt kliniki stomatologicznej 120 m2 Wrocław

| | |
Gabinet stomatologiczny- widok na stanowisko

Przedstawiamy projekt gabinetu stomatologicznego we Wrocławiu. Klinika dentystyczna jest zaplanowana w lokalu usługowym o powierzchni 120 m2. Architekci zaplanowali tutaj 4 gabinety, w tym 3 zabiegowe i jeden radiologiczny. Kształt lokalu był wyzwaniem projektowym z racji skosów i kominów po środku.

Stomatologia Wrocław gabinety zabiegowe

Gabinet po lewej stronie jest implantologiczny. Znajduje się tu dodatkowy zlew z separatorem gipsu. Pomieszczenie jest dostosowane do pracy na 4 ręce i do manewrowania przez osoby niepełnosprawne.

Wizualizacja - widok na recepcję i gabinet

Recepcja również jest dostosowana do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich. Przed ladą recepcyjną znajduje się wolna przestrzeń umożliwiająca obrót na wózku inwalidzkim.

Projekt recepcji klinika Wrocław

Korytarz prowadzący do gabinetów spełnia parametry ewakuacji. Projekt jest podpisany przez straż pożarną. Wejście do każdego gabinetu jest wyposażone w samozamykacz w przypadku drzwi otwierających się na korytarz. Dzięki temu nie blokuje się ewakuacji w trakcie ucieczki. 

Recepcja kliniki SmileBySmile

Zarówno ściana za recepcją, jak i ta naprzeciwko są utrzymane w spójnym charakterze ozdobnych okładzin betonowych. Cała klinika ma estetykę skromną kolorystycznie jednak z materiałami o wysokiej jakości.

Recepcja we Wrocławskiej klinice stomatologicznej

Poczekalnia jest niewielka ze względu na ograniczenia w metrażu. Ma jednak charakter zakątka, co wzmacnia jak najbardziej domowy wyraz aranżacji. Istotną kwestią w projekcie poczekalni jest zwrócenie uwagi na zmniejszenie stresu pacjentów. Przestrzenie utrzymane w ciepłych kolorach temu sprzyjają.

Wizualizacja gabinetu stomatologicznego- Wrocław

Każdy z gabinetów jest zaprojektowany pod pracę na 4 ręce w pozycji leżącej pacjenta. Razem z firmą XO Care https://xo-care.com/ promujemy od wielu lat ten sposób leczenia. Jest on najbardziej efektywny, a także najlepszy dla zdrowia lekarzy. Pływająca swobodnie konsola z narzędziami ponad leżącym pacjentem pozwala nie odrywać wzroku od pola pracy.

Gabinet dentystyczny we Wrocławiu

Nawet w małych gabinetach, jak ten, o powierzchni niecałych 12 m2, zapewniamy pole pracy dla nowoczesnego systemu leczenia w pozycji leżącej, nie zapominając o miejscu na stolik i komputer. W tym projekcie zaproponowaliśmy kojące widoki na ścianach i spójne, minimalistyczne sufity wyposażone w oświetlenie o niskim współczynniku olśnienia.

Widok gabinetu ortodoncja

Dla każdego gabinetu wykonujemy projekty oświetlenia wspólnie z naszym partnerem, firmą LAKO. Jest to polski producent oświetlenia, z którym wspólnie pracujemy nad jak najwyższą jakością oświetlenia w gabinetach. Zwracamy uwagę na aspekty odwzorowania barw, odpowiedniego natężenia światła i niskiego olśnienia. Dzięki temu pacjent leżący może komfortowo patrzeć na lampy na suficie. Jednocześnie moc świetlna jest duża, tak aby z zapasem spełnić normy oświetlenia w gabinetach.

Stanowisko dla stomatologa oraz asystenta w gabinecie dentystycznym

Największy gabinet w klinice stomatologicznej (13,5 m2) znajduje się na końcu korytarza. Posiada oświetlenie światłem dziennym z dwóch okien oraz największą zabudowę. Przez lokalizację wejścia do gabinetu w narożniku, jest najmniej ustawny w całej aranżacji, jednak zrealizowaliśmy plan inwestora medycznego aby zmieścić 4 gabinety i osobną sterylizatornię na powierzchni 120 m2 przy bardzo trudnym rzucie lokalu usługowego.

Stanowisko dentystyczne - gabinet we Wrocławiu

W tym gabinecie planuje się umieszczenie skanera wewnątrz ustnego i mikroskopu jezdnego.

Sala z tomografem CBCT

Gabinet RTG nie wymaga światła naturalnego dlatego architekci zaprojektowali go w ciemnej części lokalu usługowego. Stylistyka jest utrzymana w charakterze spójnym z pozostałą częścią kliniki. Gabinet wyposażony w tomograf musi mieć powierzchnię minimum 8 m2.

Projekt toalety w klinice

W łazience charakter wnętrza pozostał bez zmian. Zaproponowaliśmy do tego urozmaicenie w postaci pasa heksagonalnych paneli betonowych zgranych wysokościowo z lustrem nad obudową mechanizmu spłukiwania.  Oświetlenie stworzone jest na bazie połączenia opraw okrągłych i prostokątnych. Okrągłe lustro posiada regulację pochylenia dedykowaną osobom niepełnosprawnym. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich znajdują się niżej i potrzebne im jest lustro skierowane lekko w dół.

WC w klinice stomatologicznej we Wrocławiu

Similar Posts