Portfolio

Projekt kliniki stomatologii dziecięcej – Warszawa

Projekt kliniki stomatologii dziecięcej – Warszawa

Projekt przychodni stomatologicznej z gabinetem dla dzieci w Warszawie
Jeden z gabinetów jest podwójny. Znajdują się tam 2 Unity w tym 1 dla dzieci. Jednym z założeń inwestora było zachowanie jak największej ilości pomieszczeń bez zmian. W tym miejscu był kiedyś już planowany gabinet stomatologiczny jednak nie został ukończony a w międzyczasie zmieniły się przepisy. Dostosowaliśmy aranżacje do aktualnych przepisów i interpretacji sanepidu. w przychodni znajduje się przestronny hol z narożną kanapą. Pozwala na to duży metraż lokalu. Placówka znajduje się na Warszawskiej Ochocie i jest już zrealizowana.

Projekt kliniki Dental Pro – Warszawa

Projekt kliniki Dental Pro – Warszawa

Inwestorem jest druga co do wielkości sieć stomatologiczna w Europie dental-pro. Model biznesowy tego inwestora to duży obrót i wypracowane standardy powtarzane w każdej klinice. Kolejną Wytyczną jest fakt że gabinety lokalizowane są tylko i wyłącznie w centrach handlowych. Ta niewielka 4 gabinetowa klinika jest pilotażową, pierwszą w Polsce, którą klient otworzył. zgłosił się do nas ze względu na nasze wieloletnie doświadczenie w branży projektowania dla stomatologii. Układ pomieszczeń jest możliwie optymalne jeśli chodzi o stosunek powierzchni do ilości gabinetów. Poza gabinetami z klinice znalazły się dwa pokoje konsultacyjne. Nasz klient stawia głównie na implantologię i długofalowe wiązanie się ze swoimi pacjentami. W pokojach konsultacyjnych omawiana jest strategia leczenia.

Projekt gabinetu Subident – Warszawa

Projekt gabinetu Subident – Warszawa

Projekt placówki dwustanowiskowej – Warszawa Targówek. Skomplikowany kształt lokalu spowodował wiele trudności przy projektowaniu tego gabinetu. Zarówno aranżacja jak i instalacje mają tutaj skomplikowany przebieg. Jest jest to lokal usługowy w budynku mieszkalno-usługowym i pod jego sufitem znajdują się instalacje schodzące z wyższych pięter. Oprócz tego lokal jest narożny i jest to narożnik ukośny. Powoduje to nieregularne pomieszczenia wewnątrz. Udało się jednak sprawnie rozwiązać układ funkcjonalny. Placówka jest zrealizowana.

Projekt gabinetu stomatologicznego w centrum handlowym

Projekt gabinetu stomatologicznego w centrum handlowym

Projekt placówki stomatologicznej w pasażu handlowym w Warszawie na Gocławiu. Lokal pozbawiony jest okien co uniemożliwia organizację stałych miejsc pracy w takim miejscu. Jednak dla tego budynku zostało wydane odstępstwo od tych przepisów. Odstępstwo wydaje sanepid oraz państwowa inspekcja pracy. Ze względu na oszczędność miejsca nie zaprojektowano wydzielonej sterylizatorni, tylko została ona urządzona w jednym z gabinetów. Po to żeby pozostać w zgodzie z przepisami i interpretacjami sanepidu należy przeprowadzać proces sterylizacji poza godzinami pracy gabinetu. Wiąże się to z większym niż zazwyczaj zapotrzebowaniem na narzędzia jednak w przypadku małych lokali z dwoma stanowiskami leczenia stomatologicznego jest to rentowne rozwiązanie.

Projekt kliniki stomatologicznej – Kraków

Projekt kliniki stomatologicznej – Kraków

Ten nietypowy gabinet znajduje się w nowym i bardzo charakterystycznym budynku w Krakowie. Budynek ma kształt walca i plany pięter są okrągłe. Było dość dużym wyzwaniem zaprojektowanie ustawionej aranżacji w budynku o takim kształcie jednak jak twierdzi inwestor wyszło to bardzo zgrabnie. Jest to niewielka przychodnia stomatologiczna z dwoma gabinetami. Profil leczenia to stomatologia zachowawcza najczęściej wybierany wariant. Placówka znajduje się na piętrze jednak oczywiście zapewniony jest dostęp dla osób niepełnosprawnych przy pomocy windy.

Projekt gabinetu stomatologicznego – Toruń

Projekt gabinetu stomatologicznego – Toruń

Placówka stomatologiczna dwóch gabinetów dla młodej pani doktor. Idea jest podporządkowana lokalowi który znajduje się w dobrym miejscu. Lokal jest w budynku z lat 90 i niestety dokumentacja nie była bardzo precyzyjna. W pierwszej kolejności ustalamy jak faktycznie wygląda lokal. Szczególnie w przypadku lokali gdzie było kilka różnych usług w różnym czasie, często zdarza się że dokumentacja budynku nie zgadza się ze stanem faktycznym. Po ustaleniu stanu faktycznego przechodzimy do tworzenia koncepcji. Klientce zależało na przestronnym holu i średniej wielkości gabinetach dostosowanych do stomatologii zachowawczej czyli możliwie ogólnej. Ze względu na ograniczenia wielkości zaprojektowaliśmy gabinety w taki sposób żeby formalnie tworzyły jeden gabinet. Dwa osobne pomieszczenia łączą drzwi przesuwne. Dzięki temu można zrobić ciąg sterylizacji w gabinecie a nie trzeba robić w centralnej sterylizatorni która zajmuje miejsce. sanepid już przy dwóch wydzielonych gabinetach wymaga żeby sterylizatornia była w osobnym pomieszczeniu. Tutaj udało się zaprojektować układ który jest dobrym kompromisem. Nie jest to po prostu przepierzenie tylko powstaje wrażenie dwóch osobnych gabinetów a przejście jest przy filarze międzyokiennym z dala od pacjentów. Dzięki temu pacjenci czuję się jakby byli w osobnych gabinetach i nie doznają uczucia skrępowania.

Projekt gabinetu ortodontycznego z salą szkoleniową – Sękocin

Projekt gabinetu ortodontycznego z salą szkoleniową – Sękocin

Klientką jest ortodontka szkoląca się przez wiele lat w Niemczech. Zrobiła tam doktorat i zgłosiła się do nas w celu otwarcia autorskiego gabinetu w którym oprócz leczenia będzie prowadzić szkolenia. Układ gabinetu to 3 Unity w jednym pomieszczeniu. Charakterystyczne dla ortodoncji jest umieszczanie dwóch unitów ze względu na technologie leczenia gdzie często jeden unit obsługiwany jest przez asystę celem zdejmowania wycisków. Tutaj dodatkowo zaplanowano jeszcze jeden unit na życzenie pani doktor. W placówce znajduje się też niewielka, przeszklona sala spotkań, która na co dzień pełni funkcję pokoju socjalnego. Gabinet jest również po części przeszklony na obszerny hol, ten sam z którego się wchodzi do sali spotkań. Dzięki temu w czasie szkoleń można otworzyć zarówno salkę jak i gabinet tworząc wielką otwartą przestrzeń. Całość znajduje się przy domu spokojnej miejscowości willowej pod Warszawą.

Projekt kliniki w Wilanowie – Warszawa

Projekt kliniki w Wilanowie – Warszawa

Klientem jest spółka która postanowiła zainwestować klinika stomatologiczna o wysokim standardzie znajdującą się w warszawskim Wilanowie. Powierzchni gabinetów są większe od minimalnych oraz zaplanowano spory hol wejściowy z autorskimi meblami na zamówienie. W zarządzie spółki znajduje się pani stomatolog która planuje pracować i w jednym z gabinetów dlatego zależało jej również na własnym komforcie pracy. nowo powstające osiedla takie jak miasteczko Wilanów to dobre miejsce na otwarcie kliniki stomatologicznej ze względu na dużą ilość potencjalnych pacjentów. Jest to lokalizacja o podwyższonym standardzie i dlatego też planowana klinika dopasowuje się do tego profilu mieszkających tam ludzi.