Projekt gabinetu ortodontycznego z salą szkoleniową – Sękocin

Przychodnia ortodontyczna zlokalizowana w podwarszawskim Sękocinie to miejsce, które zgodnie z zamierzeniem Inwestorki służyć ma nie tylko efektywnemu leczeniu pacjentów metodą autorską, ale również podniesieniu kompetencji innych lekarzy ortodontów poprzez ich udział w szkoleniach prowadzonych w placówce. Cenne wskazówki Pani Doktor oraz nasze doświadczenie w realizacji podobnych obiektów zaowocowały koncepcją jak na poniższym planie:

Sękocin rzut gabinetu stomatologicznego

Tuż za wejściem do przychodni znajduje się duży hol, na którego końcu mieści się lada recepcji oraz siedziska przeznaczone dla pacjentów. Po lewej stronie zlokalizowane zostały kolejno: niewielka toaleta personelu, toaleta dla pacjentów przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, myjnia oraz pokój socjalny, o którym nieco więcej w dalszej części tekstu.

Po prawej stronie holu usytuowano obszerny gabinet zaopatrzony w stanowisko do sterylizacji. Ze względu na to, że przychodnia wyposażona jest w pojedynczy pokój zabiegowy, zgodnie z wymogami SANEPID-u nie jest konieczne lokalizowanie stanowiska do sterylizacji w odrębnym pomieszczeniu. Oczywiście sterylizatornia umieszczona bezpośrednio w gabinecie nie pozwala na przeprowadzanie prac związanych ze sterylizacją podczas przyjęć pacjentów.

Sękocin recepcja gabinetu stomatologicznego

Ze względu na technologię leczenia, gabinet ortodontyczny zwykle wyposażony jest w dwa unity – jeden z nich przeznaczony dla lekarza ortodonty, drugi natomiast służy do zdejmowania wycisków przez asystę. W przypadku przychodni w Sękocinie, Inwestorka zdecydowała o zainstalowaniu jeszcze jednego unitu, stąd w gabinecie stanęły ostatecznie trzy stanowiska rozdzielone szklanymi przegrodami, które stanowiąc barierę fizyczną, dzięki zastosowanemu materiałowi nie przytłaczają pomieszczenia.

Sękocin-Gabinet stomatologiczny

Zgodnie z początkowymi założeniami, Inwestorka stworzyła przychodnię ortodontyczną, w której poza leczeniem, możliwe jest również komfortowe prowadzenie szkoleń nawet dla kilku osób jednocześnie. Służy do tego przede wszystkim dwufunkcyjne pomieszczenie przy recepcji pełniące w godzinach przyjmowania pacjentów rolę pokoju socjalnego, natomiast podczas kursów – salki wykładowej. Dla większej wygody uczestników szkolenia, zarówno pokój socjalny, jak i gabinet wyposażone zostały w szerokie, przesuwne drzwi, których obydwa skrzydła można otworzyć zyskując dużą, otwartą przestrzeń.

Pomieszczenia przychodni zaaranżowane zostały w sposób zdecydowanie nowoczesny, z dużą ilością elementów szklanych takich jak drzwi (również te przesuwne, oddzielające od holu salkę i gabinet) czy przepierzenia pomiędzy unitami. Dominuje kolor zielony w połączeniu z bielą i szarościami a dzięki zastosowaniu materiałów wizualnie ochładzających wnętrze i odpowiednim doborze oświetlenia, pomieszczenia sprawiają wrażenie przestronnych i obszernych.

Sękocin_Schemat-funkcjonalny

Similar Posts